Kupujete nebo prodáváte vůz, nezapomeňte sepsat kupní smlouvu. Níže naleznete návod a odkaz na podrobný článek, co vše by měla řádná kupní smlouva obsahovat. Správně napsaná kupní smlouva Vás může ochránit před podvodníky, aby se prodej či nákup auta nestal noční můrou. Níže naleznetze vzor kupní smlouvy na auto a další cenné informace.

Kupní smlouva je při koupi či prodeji ojetého automobilu jeden z nejdůležitějších dokumentů. Musí však být správně sepsána, pak výrazně snižuje rizika spojená s koupí i prodejem auta.

Vozidlo je rovněž vhodné před podpisem kupní smlouvy důkladně prověřit, aby bylo možné odhalit případné skryté vady a uzpůsobit tak svoje rozhodnutí o nákupu vozu.

Proč je kupní smlouva tak důležitá

Kupní smlouva se uzavírá dle občanského zákoníku - ustanovení §2079 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. Každá kupní smlouva by měla obsahovat základní informace o prodávajícím, kupujícím a samotném vozidle, včetně jeho ceny a specifikace. Jedná se o závazný dokument, který slouží k ochraně obou stran před případným podvodem. Rozhodně věnujte jejímu prostudování dostatek času, abyste později nelitovali.

Podrobný článek, jak nejlépe sepsat kupní smlouvu naleznete zde.

Vzor kupní smlouvy na auto ke stažení

Kontaktujte nás, vyhnete se tak zbytečným komplikacím při prodeji vozidla, rádi Vás při převodu auta na registru vozidel zastoupíme. Jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00.