PřepiServis plně k dispozici

Vážení klienti,

jsme velmi rádi, že se nám daří zajišťovat Vaše požadavky ve velmi krátkém čase a to při zachování Vaší bezpečnosti a ochrany zdraví.

Průměrná doba vyhotovení v období letních prázdnin je 1 až 2 pracovní dny (týká se vozidel registrovaných v ČR).

Pokud budete mít zájem o vyřízení Vaší objednávky, kontaktujte nás předem. Vaše dotazy Vám zodpovíme na infolince: 773 663 331 a na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme za Vaši přízeň. Váš PřepiServis

Dear clients,

We are pleased to provide you with our service in very short time. All with your safety and health protection.

The average processing time during the summer holidays is 1 to 2 working days (valid for cars registeren in the Czech Republic).

If you are interested in our service, please contact us in advance. We are ready for your calls on the infoline: 773 663 331 or your emails: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Thank you for support. Your PřepiServis

PřepiServis na nové adrese

Vážení klienti,

od 29. 6. 2020 Vás rádi přivítáme v nové kanceláři na Andělu na Praha 5 - Jindřicha Plachty 1219/27.

Naleznete nás v blízkosti MHD (tramjové zastávky a vystupní stanice metra Anděl). Pokud přijedete vozidlem, lze parkovat přímo v ulici na smíšené fialové parkovací zóně (10 Kč/10 min.) nebo zdarma v obchodním centru Nový Smíchov.

Věříme, že se Vám bude u nás líbit. Těšíme se na naši spolupráci.

Zelená karta již nemusí být zelená

Zelená karta, která slouží jako doklad o zaplacení povinného ručení (pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla), nemusí být od 1. července 2020 pouze zelená, ale nově bílá.

Bílou kartu pak bude možné předložit i při registraci vozidla na registru vozidel a již nebude nutný barevný tisk či zelený papír. Na registru vozidel dosud nebyla akcepotována jiná než zelená karta. To se od 1. 7. 2020 změní a bude postačovat černobílý tisk. Jde o velký posun pro vlastníky vozidel, kteří registrují vozidla, neboť se jim již nestane, že černobílá karta bude důvodem pro odmítnutí registrace.

Dohodly se na tom státy Evropského hospodářského prostoru (EHP). Se změnou barvy karty souhlasily všechny země a budou ji respektovat, některé si však zelenou kartu ponechají, jiné budou dokument od začátku prázdnin vydávat vytištěný na bílém papíře. Současně tak budou platit obě verze karty a země je budou akceptovat, ať už se po změnu barvy rozhodly, či nikoliv. Název "zelená karta" zatím zůstává tak, jak je uváděn i ve znění zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Číst dál...

ZNOVU OTEVŘENO

Vážení klienti,

jsme velmi rádi, že Vám můžeme sdělit tuto pozitivní zprávu - otvíráme a jsme tu pro Vás a Vaše objednávky.

Při provozu plně respektujeme veškerá hygienická nařízení, která chrání Vaše zdraví.

Upřednostňujeme bezkontaktní předání prostřednictvím kurýrní služby či pošty. Pokud máte zájem o osobní předání, je možné si dohodnout přesný čas i termín Vaší návštěvy.

Připravili jsme pro Vás nový web a věříme, že u nás najdete to, co hledáte.

K dispozici jsme Vám na naší infolince: 773 663 331 a emailu: info@registr- vozidel.cz.

Těšíme se na Vás. PřepiServis

Nestihli jste v nouzovém stavu navštívit včas STK?

Pojišťovny během vyhlášeného nouzového stavu a ještě dva měsíce po jeho skončení nebudou při likvidaci pojistných událostí z havarijního pojištění přihlížet k případnému propadlému datu technické kontroly (STK) vozidla. Na tomto postupu se shodlo prezidium České asociace pojišťoven a vydalo doporučení svým členským pojišťovnám (ty tvoří 98 % trhu).

Jinde EXPRES za příplatek u nás STANDARD bez příplatku!

Jednou z mnoha výhod spolupráce se společností PřepiServis je rychlost vyřízení dokladů na pražských registrech vozidel bez expresního příplatku. Standardní doba předání dokumentů je jeden, maximálně dva dny od jejich převzetí.

Jak na to?

Po konzultaci s Vámi, Vám zašleme souhrn dokumentů potřebných pro vyřízení Vašeho požadavku včetně plné moci k zastupování. V případě zájmu, Vám připravíme nabídku pojištění pro Vaše vozidlo. Potřebné dokumenty můžete zaslat poštou či kurýrní službou nebo je doručit osobně do naší kanceláře. Zástupci společnosti Přepiservis zajistí Vámi požadovaný úkon na registru vozidel a doklady důkladně překontrolují. Vyřízené dokumenty Vám zašleme zpět na určenou korespondenční adresu nebo předáme osobně v naší kanceláři.

Přesvědčte se sami o kvalitě a užitečnosti našich služeb. Kontaktujte nás na naší infolince: 773 663 331 nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bez pojištění vozidla riskujete

Každé vozidlo, které je registrované v registru vozidel ČR, musí být zákonně pojištěno, resp. vlastník či provozovatel musí sjednat u některé z pojišťoven tzv. povinné ručení a mít ve vozidle platnou zelenou kartu. Rovněž u převodu vozidla je zelená karta jedním z nezbytných dokladů pro zápis změny vlastníka.

Pokud vozidlo je zaregistrováno a není vyřazeno (resp. značky uloženy do depozitu), pak za porušení zákona, resp. nepojištění vozidla hrozí vlastníkovi (provozovateli) značné sankce. Česká kancelář pojistitelů (dále ČKP) jako správce garančního fondu má právo na vymáhání poplatků za nepojištěné období. Dále pak v případě způsobení škody nepojištěným vozidlem uplatňuje vyplacenou částku poškozené osobě na viníkovi. Pokud ve stanovené lhůtě nepojištěná osoba dluh neuhradí ani neuzavře s ČKP dohodu o splácení, předává ČKP případ k externímu vymáhání, v další etapě pak soudům. Tento dluh přechází na dědice, pokud viník při nehodě zemře.

Jaké další sankce hrozí za nepojištěné vozidlo?

  • Provozování vozidla bez pojištění - 5000 – 40000 Kč, v příkazním řízení - 5000 Kč
  • Nepředložení zelené karty policistovi při silniční kontrole (sankce pro řidiče vozidla) - 1500–3000 Kč, v blokovém řízení - 1500 Kč

Tyo přestupky projednávají správní orgány, které rovněž udělují i pokuty, nikoliv ČKP.

Zajistíme Vám nejen registraci vozidla, ale i kvalitní pojištění. Nemusíte shánět různé nabídky. Zašlete nám základní údaje o vozidle a pojistníkovi a v přehledném srovnání Vám připravíme přehled sazeb povinného ručení k Vašemu vozidlu. Nabídku Vám zašleme elektronicky a z klidu domova se můžete rozhodnout pro tu variantu, která nejlépe odpovídá Vašim potřebám. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici na telefonu: 773 663 331 nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

POZOR při nákupu vozidla přímo od vlastníka

Při koupi vozidla máme předem jasno v řadě věcí: jaké vozidlo chceme, od jakého výrobce, jak by mělo být staré, jaká je naše představa o spotřebě a ceně. Při prohlídce vozidla, které jsme si vybrali, většinou kontrolujeme kromě jiných skutečností např. lak vozu, stav interiéru, provedeme zkušební jízdu apod.

Dle našich dlouhodobých zkušeností však kupující překvapivě často zapomínají na základní skutečnosti, které mohou být zcela zásadní pro převod vozidla na nového vlastníka. Tedy ověřit si, zda vozidlo skutečně kupují od vlastníka vozidla. Vzájemně si tedy předložit doklady totožnosti a také zkontrolovat, zda prodávající je opravdu zapsán v technickém průkazu jako vlastník, tj. zda souhlasí jméno prodávajícího jak v technickém průkaze, tak i v kupní smlouvě.

Číst dál...

Problémy s registrací vozidel v Itálii

V Itálii došlo ke změnám v registraci vozidel ze zahraničí. Proces je komplikovanější než dříve. Standardně by mělo být vozidlo nejdříve „odhlášeno“ v ČR (před odjezdem z ČR je tedy nezbytné zajistit evidenční kontrolu, mít k dispozici technické průkazy, značky a na registru vozidel provést na základě žádosti tzv. trvalý vývoz vozidla), následně je možné s převozní značkou vycestovat do zahraničí. Velmi často se toto nedělo. Mnoho vlastníků vozidel a hlavně Čechů žijících v Itálii se proto ocitlo ve svízelné situaci, kdy jim úřad odmítá vozidlo v zahraničí registrovat, jestliže není odhlášeno v ČR.

Pokud se tento problém týká i Vás, neváhejte a kontaktujte nás na tel. 773 663 331 či e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vyřešíme vše na českém registru vozidel za Vás tak, abyste mohli vozidlo bez problémů v Itálii zaregistrovat.

S námi je šance ušetřit při převodu vozidla staršího 30 let

Pokud vlastníte vozidlo starší 30 let a plánujete ho na registru vozidel převést na jinou osobu, aniž byste měli zájem o veteránské značky, pak svěřte starost o převod vozidla nám. Kromě značné úspory Vašeho času, Vám poradíme, jak je možné při převodu ušetřit. Pro více informací nás neváhejte kontaktujte na tel. 773 663 331 či na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Prodloužení platnosti známek STK u motocyklů o dva roky

Po novele zákona o pozemních komunikacích musí od 1. 10. 2018 motocykly na STK pouze jednou za 4 roky a zcela nové motorky čeká první STK až po šesti letech. Dosud byla v platnosti povinnost provést pravidelnou technickou prohlídku každé 2 roky.

Novela zákona umožňuje prodloužení stávající STK Vašeho motocyklu. Pokud máte zájem o zajištění této služby, kontaktujte nás prosím na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na čísle 773 663 331.

Odvod ekologické daně

Ekologickou daň musí hradit každý vlastník vozidla, který chce registovat vozidlo splňující ekologickou normu nižžší než Euro 3. Od platby daně jsou osvobozeni držitelé průkazu ZTP a dědicové, stejně tak jako od registračního poplatku.Pokud však dojde k prodeji vozidla, tak první vlastník po výše uvedených osobách musí daň při registraci vozidla odvést v její plné výši. Hradí tak nejen registrační poplatek, ale i ekologickou daň odpovídající emisní normě, kterou jeho vozidlo splňuje.

Nucený převod – zklamání

Zákon 63/2017 Sb. měl umožnit vyřešení některých komplikovaných převodů vozidla v případě, že kupující či prodávající nespolupracuje. Přinášíme Vám první naše poznatky z praxe. Doufali jsme, že tato novela bude stát na straně poškozeného a umožní mu zákonně vyřešit dosud neřešitelnou situaci. Poškozený se obrátí na registr vozidel a úřad dotčené osoby vyzve k doložení potřebných dokumentů. Následně pak na základě dostupných podkladů registr převod dokončí. Praxe však ukázala následující:

Číst dál...

Nucený převod

V červnu 2017 vstoupila v platnost nová šance pro vlastníky vozidel, kteří z důvodu nečinnosti jedné ze stran nemohou dokončit převod svého vozidla. (Zákon 63/2017 Sb.)

Například: dva známí se domluví na převodu vozidla. Nový vlastník slíbí původnímu, že vše zajistí, vezeme si doklady k převodu vozidla včetně ověřené plné moci (či naopak). Z různých důvodů tak neučiní. Původní (nový) vlastník zjistí, že vozidlo není převedeno a má velmi omezené možnosti, jak dotyčného k převodu "donutit". Nyní se však situace mění. Novela dává šanci těmto vlastníkům danou situaci elegantně vyřešit.

Číst dál...

Registrační značky na přání

Dnem 1.1.2016 nabyla účinnosti novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, která umožňuje přidělení či rezervaci registračních značek na přání a též možnost zažádat o vydání tabulky s registrační značkou k umístění na nosiče kol, nebo v případě poškození tabulky s registrační značkou jako náhrada za ni, resp. registrační značky na přání. O značky se žádá na odborech dopravy úřadů podle trvalého bydliště či sídla (registr vozidel). Obecně lze říci, že si můžete zvolit kombinaci čísel a velkých písmen bez diakritiky, avšak kromě písmen G, CH,O, Q, W. Dále nelze u značky na přání volit slova, která jsou hanlivá, podněcují k rasismu, xenofobii a obecně k nenávisti vůči nějaké skupině obyvatel nebo zkratky orgánu státní správy, zastupitelského sboru, krajských úřadů apod. Ve výluce jsou rovněž speciální znaky jako např. vykřičník, otazník, paragraf atd. Registrační značka na přání naopak musí obsahovat alespoň jednu číslici. K úspěšnému zaregistrování značky je nezbytné vytvořit unikátní kombinaci písmen a číslic. Proces schvalování prochází přes centrální databázi, která sdružuje již rezervované značky na přání v rámci celé republiky. K datům v této databázi pak mají přístup pracovníci registru vozidel ve všech regionech. Není tedy možné, aby existovala stejná značka na přání pro různé vlastníky. Vždy půjde o jedinečnou písmennou a číselnou kombinaci.

Číst dál...