Povinné ručení

Abychom mohli vozidlo úspěšně zaregistrovat, budeme potřebovat mimo jiné i platnou zelenou kartu, tedy doklad o povinném ručení. Rovněž tuto službu Vám rádi nabídneme a připravíme zelenou kartu pro registraci. Toto pojištění musí sjednat každý vlastník (provozovatel) vozidla bez výjimky a to před vlastní registrací. Pro mnoho klientů zajišťujeme i havarijní pojištění, které navíc kryje škodu na jejich vozidle.

Co Vám můžeme nabídnout?

  • Zajistíme Vám povinné i havarijní pojištění. Spolupracujeme s 10 pojišťovnami.
  • Ušetříte čas sháněním nabídek od jednotlivých pojišťoven. Připravíme Vám přehledné srovnání.
  • Garantujeme cenu. Nečeká Vás žádné nemilé překvapení!
  • Vše lze řešit on-line. Neplýtváte svým časem!
  • Obdržíte od nás pojistné smlouvy a zelenou kartu nezbytnou pro registraci Vašeho vozidla.

MÁM ZÁJEM O KALKULACI
773 663 331

TIP! Potřebujete registrovat vozidlo, kontaktujte nás. Zařídíme za Vás jak registraci, tak i pojištění vozidla. Zelenou kartu obdržíte přímo od nás!

Co je to povinné ručení?

Každý, kdo vlastní nebo provozuje motorové vozidlo, musí ze zákona hradit povinné ručení (resp. pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla). Smyslem povinného ručení je náhrada škody, kterou jako řidič způsobí druhým – zejména škody na majetku a zdraví. Jako doklad o uzavření povinného ručení slouží zelená karta. Majitel vozu ji dostane, jakmile s pojišťovnou uzavře smlouvu o povinném ručení. Každý řidič musí mít ve vozidle originál zelené karty. Pojištění je platné i v zahraničí za předpokladu, že disponujete platnou zelenou kartou. Ve výluce jsou země, které povinné ručení uzavřené na území ČR neuznávají (na zadní straně zelené karty je uveden seznam zemí, pro které je povinné ručení sjednané na území ČR platné). Důležité je, že tento typ pojištění se nevztahuje na škodu vzniklou na vozidle viníka dopravní nehody, tu kryje pouze havarijní pojištění.

Co je to havarijní pojištění?

Začíná tam, kde končí povinné ručení. Chrání totiž především Váš automobil! Neohlídá ho sice před případnými zloději a ani nezabrání havárii, ale zamezí finančním ztrátám při nešťastných situacích, které Vás mohou kdykoliv potkat.

Havarijní pojištění je nepovinnou složkou pojištění vozidla. Je určeno k ochraně vozidla před škodami vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu, působením živlů či neoprávněného užití vozidla. Pokud je k vozidlu uzavřeno havarijní pojištění, pojišťovna v uvedených případech vyplatí náhradu škody, která na vozidle vznikne.

Kromě základních si lze připojistit i vedlejší rizika, mezi která patří např. pojištění skel, zavazadel a věcí osobní potřeby, úrazu přepravovaných osob, mimořádné výbavy apod.