Na každé vozidlo musí být hrazeno povinné ručení (tedy pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla po celou dobu, kdy je vozidlo zapsáno v registru silničních vozidel. Výjimkou je pouze období, kdy je v registru silničních vozidel zapsáno jako vyřazené z provozu, vyvezené do jiného státu nebo zaniklé nebo vedené jako odcizené (viz Zákon č. 168/1999 Sb.Zákon o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů, Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla). Pokud vlastníte nepojízdné vozidlo nebo s ním jen nejezdíte a parkujete ho např. dvoře, i tak musí mít platné povinné ručení

TIP! Zajistíme Vám výhodné pojištění vozidla včetně vlastní registrace. Nemusíte ztrácet čas srovnáním jednotlivých pojišťoven, vše uděláme za Vás! Kontaktujte nás!

.Od 1.1.2018 byl obnoven příspěvek za nepojištěná vozidla do garančního fondu České Kanceláře Pojistitelů (ČKP). Tento příspěvek byl již zavedený v roce 2009, ale o 6 let později byl zrušen z důvodu některých neoprávněných výzev ze strany ČKP. Sankce za každý nepojištěný den se liší podle kubatury a typu vozidla - viz. sazby poplatků. U osobních vozidel je sankce od 30 do 93 korun denně dle objemu motoru vozidla, např.tedy za osobní vozidlo bez povinného ručení se zdvihovým objemem válců motoru nad 2500 cm3 bude činit sankce 33.945,- Kč ročně.

S nepojištěným vozidlem rozhodně nejezděte, vystavili byste se navíc vysoké pokutě při silniční kontrole. Kdyby jste nepojištěným vozidlem způsobili nehodu, budou po Vás vymáhány veškeré úhrady vyplacené poškozeným stranám.

Mít nepojištěné vozidlo se nevyplácí! Povinné ručení Vám uzavřeme u spolehlivého prodejce za skvělé sazby.