Dovoz ojetého vozidla ze zahraničí a jeho registrace v ČR

Dovozy aut ze zahraničí jsou pro nás dnes již běžnou praxí. Nejčastěji vyřizujeme dovozy aut z Německa, Slovenska a Polska. Ne vždy je však kupující obeznámen s doklady, které by měl získat pro bezproblémové přihlášení vozidla do registru silničních vozidel v ČR. Každý klient od nás obdrží přehled dokumentů, které jsou nezbytné pro registraci do evidence motorových vozidel.

TIP! Registraci vozidla z Evropské unie zajišťujeme na základě ověřené plné moci. Naši klienti obdrží doklady k vozidlu a registrační značku během několika pracovních dní. Veškerý přehled dokumentů naleznete zde. Pro objednávku volejte 773 663 331 a pište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V každém případě bude třeba s vozidlem absolvovat návštěvu na STK (u některých vozidel dostačuje evidenční kontrola, u jiných je třeba technická prohlídka). Nezapomeňte si s sebou vzít doklady k vozidlu, ktré jste obdrželi v zahraničí (ideálně i C.O.C. list, který obsahuje detailní informace o vozidle a je vydávaný přímo výrobcem). Z technické odcházíte s několika dokumenty (protokol o technické prohlídce, protokol o emisích a případně technický protokol a příloha k němu). Pečlivě si zkontrolujte údaje o vozidle včetně VIN vozidla. Pro vlastní registraci je nezbytné platné povinné ručení. Pojištění a zelenou kartu Vám zajistíme. Ani v tomto případě není vozidlo zproštěno platby ekologické daně, pokud nesplňuje alespoň emisní normu Euro 3.