Pokud dovážíte vozidlo z Evropské unie, tak v současné legislativně neexistuje limit pro stáří vozidla. Lze tak dovést vozidlo i několik desítek let staré. Jediné čemu se nevyhnete je úhrada ekologické daně dle emisní normy.

Pokud tedy osobní automobil má osvědčení o homologaci typu ES (je vyznačena na výrobním štítku vozidla), můžeme dovést vozidlo bez ohledu na jeho stáří. U vozidel mladších 4 let od první registrace postačuje provést na STK pouze evidenční kontrolu. Tato vozidla rovněž mívají C. O. C. list vydaný výrobcem. U vozidel starších 4 let je provedena kompletní technická prohlídka před registrací.

Výrobní štítek bývá umístěn podle typu vozidla v motorovém prostoru, v oblasti pravých předních dveří či v zavazadlovém prostoru. Může se jednat o kovový nanýtovaný štítek do karoserie nebo také i samolepící folii. Štítek lze snadno poznat podle sedmnáctimístného znaku, který je rovněž vyražen na karoserii v podobě: e..*../..*....*.. (e11*98/76*0072*03). Pro vůz vybavený tímto štítkem svědčícím o globální homologaci není omezující věk. Jediným omezením mohou být konstrukční zásahy schválenému typu (snížení podvozek, úpravy motoru nebo výfukového potrubí, upravené osvětlení atd.). Nutné je poznamet, že s globální homologací se můžeme setkat až u vozidel vyrobených po roce 1993, resp. ve větší míře až po roce 1996.

TIP! Zajistíme Vám nejen registraci vozidla dovezeného z EU, ale i kompletní pojištění. Během několika málo dní Vám předáme značku i české doklady. Šetřete svůj čas a obraťte se na nás!