Při koupi vozidla máme předem jasno v řadě věcí: jaké vozidlo chceme, od jakého výrobce, jak by mělo být staré, jaká je naše představa o spotřebě a ceně. Při prohlídce vozidla, které jsme si vybrali, většinou kontrolujeme kromě jiných skutečností např. lak vozu, stav interiéru, provedeme zkušební jízdu apod.

Dle našich dlouhodobých zkušeností však kupující překvapivě často zapomínají na základní skutečnosti, které mohou být zcela zásadní pro převod vozidla na nového vlastníka. Tedy ověřit si, zda vozidlo skutečně kupují od vlastníka vozidla. Vzájemně si tedy předložit doklady totožnosti a také zkontrolovat, zda prodávající je opravdu zapsán v technickém průkazu jako vlastník, tj. zda souhlasí jméno prodávajícího jak v technickém průkaze, tak i v kupní smlouvě.

Stává se, že při vlastním převodu druhá strana nespolupracuje. A my se najednou dozvídáme, že např. vlastníkem vozidla je žena, ale jednání bylo vedeno se zcela jinou osobou - údajně s jejím manželem, synem, vnukem…kupující si nenechají občanský průkaz od těchto osob (prodávajících) předložit a věří jim, že jsou příbuzní kupujícího a že byli pověřeni s vyřízením dané záležitosti. Až při pokusu o získání potřebných podkladů pro převod vozidla, zjistíme skutečný stav věcí. Pravý vlastník pak nemusí mít zájem spolupracovat, v horším případě o prodeji vozidla nemusí ani vědět.

Dále je dobré zmínit, pokud je vozidlo původem z ČR, pak kupující má možnost prověřit si VIN vozidla, což také minimalizuje určitá rizika spojená s koupí vozidla. Můžete zjistit dle různých nabízených balíčků více o historii vozidla, případná poškození vozidla v minulosti, stavy km, zda vozidlo není v databázi odcizených vozidel atp.

Koupě vozidla je pro většinu z nás zásah do rodinného rozpočtu, buďte proto při koupi opatrní a minimalizujte případná rizika spojená s koupí automobilu. Můžeme Vám pomoci s převodem vozidla na registru vozidel. Před plánovanou koupí nás kontaktujte, zajistíme za Vás nejen převod, ale poradíme Vám, na co zejména si dát před koupí vozidla pozor. Nebo už jste naopak vozidlo koupili a prodávající nespolupracuje, spojte se s námi a převod zajistíme. Kontaktujte nás na tel: 773 663 331, nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.