Chyby v elektronické databázi registru vozidel

Od ledna 2024 již není vydáván velký technický průkaz a klienti obdrží pouze technický průkaz formátu malého techničáku, obsahující více technických údajů o vozidle. Velký technický průkaz bude pouze v elektronické podobě.

nový technický průkaz 2024

Při jakékoliv změně na registru vozidel, bude odebrán velký technický průkaz a původní malý technický průkaz a budou vyměněny za jeden technický průkaz.

Doporučujeme si vždy uložit fotografii či kopii původního velkého technického průkazu, může se Vám hodit při následném prodeji vozidla.

Existující různé databáze např. v portálu občana a v portálu dopravy, kde naleznete detailní informace o vozidle. Ukazuje se ale, že údaje v nich vykazují řadu chyb. Objevují se zde vozidla, která již byla dávno vedená jako zaniklá a v databázi se jeví jako stále provozovaná apod. Při vznesení dotazu na technickou podporu bylo uvedeno, že jsou si chyb vědomi. Bohužel nebyli schopni sdělit, v jakém časovém horizontu dojde k nápravě.

Co v novém technickém průkazu nenajdete

V novém technickém průkazu např. neuvidíte:

  • předchozího vlastníka vozidla,
  • barvu vozidla,
  • pokud úředník neuvede do jiných záznamů, tak ani např. tažné zařízení či třetí značku na nosič kol,
  • informaci o tom, že došlo k úhradě ekologické daně,
  • alternativní pneumatiky,
  • nejvyšší rychlost.

Technický průkaz může zůstat doma

Nový technický průkaz není nutné od ledna 2024 vozit ve vozidle stejně jako řidičské oprávnění. Toto platí pouze při cestách po ČR. Jakmile vyrazíte do zahraničí je nutné mít doklady s sebou.

Možné problémy na STK

Bohužel může dojít k tomu, že při koupi vozidla Vám bude trvrzeno, že např. tažné zařízení je zapsáno v registru vozidel a vy při následné pravidelné technické kontrole neprojdete, neboť tažné zařízení zapsané nebude, stejné je to s alternativními pneumatikami.

Přejete si zajistit jakoukoliv změnu na registru vozidel. Máte zájem o nový technický průkaz. Neváhejte a kontaktujte nás.